• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Easy Import
  • Home
  • Werkwijze
  • Pakketten
  • Over ons
  • Contact
  • Gratis kostenberekening
  • 023 205 2090
  • info@easyimport.nl
  • Gratis kostenberekening

Nieuws

5 daags kenteken kan je een flinke boete opleveren

19 maart 2015 - Import Nieuws

Het lijkt zo aantrekkelijk! Je gaat een auto kopen in Duitsland en de verkoper stelt voor om een 5 daags kenteken te kopen bij het strassenverkehrsamt. Het zou een geweldige oplossing zijn als je er in Nederland mee zou mogen rijden! 

5 daags kenteken

In Nederland rijden met een 5 daags kenteken

Een 5 daags kenteken is in Duitsland vrij eenvoudig te verkrijgen en is zelfs vanuit Nederland te bestellen. En omdat er nog steeds veel onduidelijkheid bestaat rond het gebruik van het 5 daags kenteken zijn er nog veel Nederlandse bedrijven die het verkopen en veel onwetende klanten die er gebruik van maken.

Een 5 daags kenteken is oorspronkelijk bedoeld om een afgemelde auto in Duitsland mee over de weg te vervoeren. In Duitsland staan kentekens namelijk op neem en heb je zodra je een auto afmeldt geen kenteken meer.

>>Zelf naar Nederland rijden met het juiste importkenteken

Waarom is een 5 daags kenteken niet geldig in Nederland

Een 5 daags kenteken voldoet niet aan de europese richtlijnen. De reden dat je er in Duitsland wel mee mag rijden is dat Duitsland zelf het kenteken wel officieel erkent.

De voornaamste reden dat een 5 daags kenteken in nederland niet als oficieel geldend  kenteken wordt gezien is onder andere omdat een 5 daags kenteken al te verkrijgen is zonder vastlegging van de autogegevens. Je krijgt dus eigenlijk kentekenplaten opgestuurd met een blanco kenteken erbij waarop je zelf het chassisnummer etc in kunt vullen.

In Duitsland is dit geen probleem omdat het kenteken daar door Duitsland officieel erkent is als een geldig kenteken. In Nederland gaan we echter uit van de Europese richtlijnen en erkennen we dit kenteken dus niet officieel.

Risico van rijden met een 5 daags kenteken

Er zijn mij meerdere gevallen bekent van mensen die zijn aangehouden met een 5 daags kenteken. in veel gevallen mochten ze niet meer verder rijden maar er zijn ook genoeg gevallen bekend die een boete kregen van zo’n 400,- euro.

Willen ze echt vervelend doen (en geloof me het gebeurt) dan moet je de bpm aangifte doen volgens de manier zoals de Belastingdienst voorschrijft (de duurste dus) en vervolgens krijg je daar nog een boete overheen van 100%.

Conclusie

Ik zou me wel twee keer bedenken voor ik op pad ging met een 5 daags kenteken. En geloof me de meeste verkopers van de Duitse 5 daags kentekens zijn hier best van op de hoogte.

>>Het enige juiste importkenteken vind je in onze importpakketten

 

 

 

Categorie: Import Nieuws Tags: Autotransport, Importkenteken, Transportkenteken

Primaire Sidebar

  • 023 205 2090
  • info@easyimport.nl

Alles wat je wilt weten over het importeren

BTW

  • Wanneer invoerrechten
  • Wanneer BTW
  • Bijtelling

BPM

  • Wat is BPM?
  • Wanneer betaal je BPM?
  • Hoeveel BPM betalen?
  • BPM Taxatie

Auto import

  • Waarom een auto importeren
  • Particulier auto importeren
  • Zakelijk een auto importeren
  • Auto invoeren in Nederland

Merken

  • Audi importeren
  • BMW importeren
  • Mercedes importeren
  • Volkswagen importeren
  • Porsche importeren

Footer

Easy Import
  • Raasdorperweg 54
    1175 KX Lijnden
  • info@easyimport.nl
    023 205 2090

Wat wil je importeren?

  • Auto importeren Duitsland
  • Auto importeren België
  • Een motor importeren
  • Een camper importeren

Extra informatie

  • Auto import pakketten
  • Werkwijze
  • Nieuws
  • Veel gestelde vragen
  • Klantervaringen
  • Sitemap
  • Auto invoeren

Gratis BPM check

Weten wat het kost om je auto naar Nederland te halen?

Gratis kostenberekening

Easy Import
  • Algemene Voorwaarden
  • Privacy Policy
Easy-Import krijgt een 9.3 / 10 (304 reviews)
© 2023 Easy Import Website door Heers.nl